gülay başarır
5 Takipçi | 13 Takip
25 02 2010

Akyaka/ gökova/Dideme ziyaret

Akyaka iskelesi ve tekne lokantalar,Didemle birlikte bu teknelerin birinde balık ekmek yemeye gittik,tıklım tıkış yerli yabancı turistler ve bol yağda kızarmış balıklar,çıtır çıtır balıkları yerken beşikte sallanma edasıyla denizi seyre daldık,Didem eşim bülentin okul arkadaşının kızı,gözdoşun arkadaşı,kendisi muğla ünüversitesinde okuyor vesilesiyle burada yaşıyor,hem okuluna hemde bu güzel akyakaya hayran bu yıl okul bitince yüksek lisansa kalacak,kal didemcim kal,bizde gene seni ziyarete gelir bu güzelliği yaşarız.Hayatı paylaşmak en büyük tutkum,hayat felsefem,yanlız gittiğim yerler yediğim yemekler,yaşadığım anılar mutlu etmez beni,illa ki sevdiğim birileriyle paylaşmalıyım hayatı.

Azmaktaki ördekler görülüp sevilesi,salına salına suyun üstünde gezerken sanki onları izleyen seyircileri fark ediyorda poz verir gibi duruyorlar.

Ak yaka ege denizi  kıyısında muğla ili doğusunda yer alır,körfezin kuzeyi ve güneyinin birleştiği nokta.arkası dağ önü deniz .

Orman,ova,yeşil,mavi,sanki ressamın tualinde gezdik,tabiat harikası bir yer.Akyaka/gökova.

Burasına gökovanın doğal akvaryumu diyorlar,körfeze  dökülen derede su samurundan deniz kaplumbağasına kadar bir çok türde hayvan ve bitki yaşıyor.

Gökovanın küçük bir balıkçı köyünden bu günlere gelmesindeki en önemli rolü azmakların harikalığı sebeb olmuş,Şimdi orada kadın azmakgına ve akça pınar azmağına tekne turları yapılıyor.

0
0
0
Yorum Yaz