gülay başarır
5 Takipçi | 13 Takip
23 07 2009

Gaziantep

Bloguma hoş geldiniz,gene gelin,gene beklerim.


Haziran 12 Bağdat fuarına gidiyoruz iş için ,aklımızda sevgili
arkadaşımız Beyhan,Ufuk var
vakit artarda alo diyebilirmiyiz,derizde bulabilirmiyiz diye düşünürken,olmaz buraya kadar geldikgörmeden mi gideceğiz,neredeyse 4 yıl oldu görüşmeyeli çok özledik ,hadi alo diyelim belki onlar fuara gelir hasret gideririz vee alo Beyhannn Antepteyiz demeye kalmadı bekliyoruz bağ evindeyiz dediler .yetişirmiyiz,otobüs kaçta saat 24_00 temii aaa o saate kadar çok vaktimiz var, bekliyoruz siz işinizi bitirin,ama sakın yemek yemeden gelin.Aklıma Beyhanını nefis yemekleri geldi Bodrum devremülkteyken nohutlu bamya yapmıştı,anlaşıldı bu gün gene nefis yemekleriyle Beyhanın sofrasında olacağız .

Menüde çiğ köfte var.Beyhanı büyük hayranlıkla izliyorum.Sizede tarif verebilmek için,aynı zamanda bakalım Antakyadan farklı neler var diye,her şey aynı sadece biz eti sonradan koyarız biraz bulğuru yuğurup yumuşattıktan sonra.Ama etle bulğuru birlikte yuğurmak çok daha mantıklı ,et daha çok yuğrulduğundan daha iyi pişmiş oluyor ayrıca etin lezzeti yoğun,ayrı bir tat veriyor.Tarifi altta.Ellerine sağlık canım arkadaşım.

Kebap erkek işi olunca eşim ve Ufuk kolları sıvadı,bu konuda Ufuk arkadaşımız çok usta olmuş Bülent'te onun bu bilğilerinden nasibini aldı tabiii.

Çiğ köfte malzemeleri hazır Beyhanın ellerinden öper.Malzemeler görüldüğü gibi ince çekilmiş bulgur,yağsız et,biber salçası,domates salçası,çiğ köfte baharatı,hepsi birlikte yugrulmaya başlanıyor,arada çok az su ilave ediliyor vede sonuna doğru ince kıyılmış maydanozu koyup biraz daha yuğruluyor,şekillendirilip tabaklara servis hazır,sizde deneyin çok beğeneceksiniz.

Kebapları nasıl da güzel yapmış erkekler değil mi ?

Aslında vakit biraz daha çok olabilseydi,Antepi gezip size anlatmak isterdim.Ancak arkadaşımızı görebilecek kadar vakit arttı,ne yapalım bir dahaki sefere daha uzun kalıp gezmek lazım,sedef kakmalı sandıklarının resmini çekmek lazım.

Masamız kuruldu, beyler kebapları pişirdi biz hanımlar da  geldikmi,ohhh gelsin kebaplar,çiğ köfteler.

O gün çok güzel geçti helede bağ evini görüntüleyebilseydim size ,çok beğenirdiniz bahçesinde fıstık ağacı vardı,ayrıca çok çeşitli meyveler.SOFRALARI DAİM MUTLULUKLARI BOL OLSUN CANIM ARKADAŞLARIMIZ.

Gök kubbede hoş bir seda kalmıştı o günden şimdi hatırladık,tekrar yaşadık o günü,işte yaşamaktan anladığım bu.Çok mutlu günlere çok mutlu anılarla kalın.

0
0
0
Yorum Yaz